Úvod Komplikace

Komplikace

Při pozdním rozpoznání onemocnění, slabém imunitním systému, nedodržování léčby či starším věku se mohou dostavit komplikace, které jsou často velmi vážné.

  • Jaterní komplikace mohou být v rozmezí zvýšených jaterních testů až po vznik žloutenky
  • Plicní komplikace mohou být někdy velmi vážné a představují pro nemocného největší riziko. Projevují se zvětšením uzlin nejen na krku, ale i kolem dýchací trubice,  tlačí na dýchací cesty a tím způsobují jejich zúžení, nebo až uzavření. Pokud není na blízku odborná pomoc, může dojít k zadušení. Při nadměrně zduřelých uzlinách lékař doporučuje hospitalizaci, kde je nemocný pod kontrolou. V případě nutnosti je zapotřebí chirurgický zásah.
  • Neurologické komplikace jsou skutečně ojedinělé, může dojít k záchvatům ( zvláště při vysoké horečce), někdy i k zánětu mozkových blan aj. I tady je důležitá včasná a účinná léčba, někdy i hospitalizace.
  • Krevní komplikace dochází k poklesu počtu bílých nebo odumření červených krvinek. Je to jenom přechodný stav. Po určité době a léčbě se vše vrací k normálu.

Diskuse (5 komentářů)

Jan Síbr, (20. 03. 2018 08:48) Reagovat
Asi sem to dostal, budu žít či zemřu? Ale kurwa rychle.
Adam Dumal, (15. 10. 2018 22:46) Reagovat
Dá se to přežít. Měl jsem to v 17-ti a je mi 60 a zatím dobrý :-)
Jarmila Šromová, (19. 01. 2019 20:15) Reagovat
Syn prodělal asi před 4 lety těžkou virozu, unavený, horečka přes 40, bolesti kloubů, silný kašel, vyšetření nic neprokázalo, táhlo se to asi 2 měsíce, od té doby čas od času se cítí unavený, není mu dobře, skoro nemůže pracovat, je schvácený a zase se na nic nepřišlo, je to takové střídání, už mám o něho obavy, co to může být, jestli to není neléčená mononukleoza a toto nejsou následky, je mu 44 let, ženatý, spokojené manželství, ale někdy mně připadá přepadlý, jak kdyby to nebyl on, podle očí, které jsou zapadlé to na něm vždy poznám.
Petra Janečková, (02. 03. 2019 19:16) Reagovat
Dobrý den, prodělala jsem mononukleozu, naštěstí "jen" formou streptokokové anginy. Když mě i 7.den strašně bolelo v krku, doktorka mi pro jistotu udělala výtěr z krku a krevní testy. Pak na to přišli... Pro jistotu si ale ještě nechám udělat jaterní testy. Doporučuju nechat se "proklepnout" doktory, nechat si vzít krev, z toho se dá zjistit hodně... Váš syn to ale může mít i z psychického stavu (já na tom nebyla a ještě pořád nejsem moc dobře - prostě nejsem "v pohodě"). Psychika je mrška ;-)
Alena, (23. 03. 2019 20:52) Reagovat
At si nechá udělat vyšetřeni na plicní chlamydie.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Mononukleóza.net
Kontakty