Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (186 komentářů)

Pink, (12. 11. 2009 14:19) Reagovat
Líbala jsem se včera s klukem a dneska mám na rtu pupínek a je i nějak blbě. Můžu mít mononuleozu? Jak se to dá rychle poznat? Za doktorkou raději chodit nechci, určitě by se ptala na všechno možné.
Loupík, (28. 11. 2009 09:12) Reagovat
Tak to si kráva :-) ... a vymejšlíš si máš jedině tak opar :-)
Tee-Ann, (04. 12. 2009 11:06) Reagovat
Mám mononukleózu a chci se zeptat, jk dlouho budu muset být doma, děkuju...
Bea, (16. 12. 2009 12:21) Reagovat
Manžel má mononukleózu.První příznaky obrovská únava a téměř nevstal z postele,nebyl schopen vyjít schodiště.Vysoké teploty se stále se zvětšujicími uzlinami.V noci se mu špatně dýchalo a opravdu skoro na kolena jsem ho prosila,aby jel do nemocnice.Hrozilo mu zadušení:(.... .Již druhý týden odpočívá a bere antibiotika.Neberte nic na lehkou váhu a raději si nechte při jakékoli potíží při nekontrolované teplotě vzít vzorek krve.Doktoři Vás neukousnou.Nakazila jse se od 10měsíčního kojence(lehký průběh) a pak jsem se líbala s manželem:).Báječné Vánoce ve zdraví všem.Bea
Mono, (19. 12. 2009 12:17) Reagovat
No nechtějte to dostat, já jsem dostal momonukleózu asi v květnu-červenci 2009. Uzliny jsem měl nateklé, šel jsem na URL a ten neudělal výtěr a nic(debil) a dal mi antibiotika, které mi pomohly jen na dobu co jsem je bral. Když jsem je dobral, zese nateklé uzliny, nemohl jsem ani pořádně jíst, šel jsem za ním znova, dal mi silnější antibiotika, dobral jsem je a byl jsem na zdechnutí, únava, celý den bolest hlavy a v krku, polykání fakt hrozné :-( Měl jsem zrovna preventivku (v 19-ti) tak jsem to řekl doktrorce, ta mi řekla že to může být angína, lae pro jistotu mám přijít ráno na krev jestli nemám mononukleózu. Druhý den když jsem tam měl jít, mi bylo zle jak kdybych předešlou noc chlastal ve skladu s vodkou. Nemohl jsem se zvednou, jen jsem se posadil a mále jsem se poblil,dalo mi práci, doplazit se na záchod. Když mě máti viděla, vezla mě k doktroce na testy, byla tam zatím jen sestra, vzala mi krev a poslala mě hned do nemocnice. Tam mě hospitalizovali, napíchli na kapačku, usnul jsem a vzudila mě nějaká doktroka s tím že tu mononukleózu teda mám a že mám zvýšené haterní testy(celkem dost, ale za ten týden co jsem tam ležel se to výrazně snížilo) takže jsem ležel asi týden v nemocnici, to zrovna začaly prázdniny. Bral jsem pár krabiček antibiotik Klacid 500, Aescin na sklidnění uzlin a Essentiale Forte na játra. Celé prázdniny dieta, při každém těžším nebo mastnějším jídle šílená nevolnost, tkaže jsem raději dietu držel pevně..taky jsem musel celé prázdniny zůstat doma, nemohl jsem na slunce, nemohl jsem se moc hýbat a unavovat.Chodíl jsem na krevní testy, postupně mi primář dovoloval povolovat dietu víc a víc.. Teď se blíží vánoce, minulý týden jsem byl na kontrolu, testy před měsícem dopadly tak ,že játra už jsou v normálu ale v krvi jsou ještě "titry" nemoci, které už mi prý nemůžou škodit, ale jsou tam, vzali mi krev, za týden volám kvůli výsledkům.. mám mít ještě lehkou dietu, tzn. žádné přepalované tuky jako řízeka hranolky.. I kdyby mi to dovolil, vím že by mi bylo zle, jak to poznám když si něco mastnějšího dám.. takže vánoce asi budu mít dietní a silvestr určitě abstinenční (ale nejsem debil abych si chtěl oddělat játra že).. nikomu to nepřeju, ale naučil jsem se jíst pravidelně a zdravěji a pořádně spát protože svojím režimem jsem si za to nejspíš mohl sám..
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Mononukleóza.net
Kontakty