Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (186 komentářů)

Lenka, (21. 12. 2009 22:21) Reagovat
Zdravím mám některé příznaky mononukleózy (velká únava, nateklé uzliny atd.). Nechce se mi zatím k doktoru. Všude čtu, že se dá nakazit líbáním. To vylučuji. Jak velká jsou jiná rizika nákazy?
Lenka M, (30. 12. 2009 11:15) Reagovat
Dobry den mam dotaz syn 6let prodelal anginu lecen Ospenem 500 atb byly na 10dni vse zabralo a spravilo se po dobrani atb pani doktorka vzala krev a mezi tim syn opet vysoke teploty a bolest v krku se zvetsenim uzlin.V krvi nic nebylo jen zvysene jaternitesty muze jit o mononukleozu???Syn dostal dalsi atb tentokrat zinad a lipovitan tabletky.Hraje vrcholove hokej bude muset prestat dekuji moc Lenka.
Martin Musil, (07. 01. 2010 10:19) Reagovat
Dobrý den.Na začátku srpna 2009 jsem měl zvýšenou teplotu neměl jsem žádné uzliny.Nemohl jsem vubec nic jíst,nezvracel jsem ale cokoli jsem snědl tak jsem měl pocit na zvracení.Po čase se to sklidnilo řekl jsem si že to je nějaká viroza a za tyden to přešlo.Ke konci srpna 2009 jsem dostal opět to samé.Zvýšené teploty,po každém jídle mě bylo na zvracení.Začala se mi motat i hlava.Šel jsem k doktorce,která mi řekla že je to viroza a že muže trvat klidně 2 týdny.Po čase se to vracelo 2 Týdnu mi bylo špatně pak zase 2 týdny dobře.V řijnu 2009 mě nebylo dobře ve škole byl jsem uplně zelený a myslel jsem že budu zvracet ale nic. Šel jsem domu a znovu jsem navštivil doktorku,která si myslela že mam mononukleozu nebo boreliozu.Za týden přišli výsledky z krve a doktorka řekla že jsem přechodil nějaky horší druh mononukleozy.Hranice byla číslo 6 a já měl asi 217.Prostě jsem měl moc vysoké jaterní testy.Tak mi dala prášky na játra což bylo dobré.Jenže jsem měl pořád pocity na zvracení a to už jsem měl 50 kilo a byl strašně unavený.Na konci listopadu 2009 jsem jel do nemocnice na příjem.Udělaly mi snad všechny testy co jdou.Krev na nadledvinky,železo a všechny možné imunity.Byl jsem na magnetické rezonanci s mozkem to vyšlo také v pořádku.EKG také v pořádku.Játra už také v pořádku.Byl jsem i na nějakém dechovém testu aby mi nemuseli strkat hadičku do žaludku.A to vyšlo také v pořádku.V nemocnici jsem byl týden.A doktor mi dal prášky s názvem DEGAN. aby mě ty pocity na zvracení a nechutenství přešli.Měl pravdu přešli dokonce už mám i 55kilo.Unava je trochu lepší.Do školy chodím jen na jednu hodinu denně.Vlastně jsem byl celý pulrok nemocný a bylo mě zle.Dnes je to lepší ale i tak jsem po všem okamžitě vyčerpaný.Má výška je 171cm a když jsem měl 50kilo vypadal jsem hrozně.Zlepšilo se to za ten měsíc.Co mám prášeky DEGAN a Biopron.Strašně moc se těším až budu moci normálnš chodit ven a nebudu po všem hned tak vyčerpaný.CHCI se zeptat jak dlouho bude trvat než se uplně uzdravim děkuji.
anabel, (13. 01. 2010 15:34) Reagovat
Dobrý den, nedávno mi zjistili IgG protilátky na EB virus a mám spoustu zdravotních potíží, můžou se objevit nějaké komplikace?
Petra, (20. 01. 2010 11:17) Reagovat
Dobrý den, mám mononukleózu. Lékařka mě chytře poradila, abych si dietu a všechny potraviny, co můžu a nemůžu, našla na internetu. Jenže zdroje se rozcházejí a já jsem v koncích. Nevíte někdo o nějakém dobrém odkazu či o tom, jaké potraviny skutečně smím a které ne? Děkuji.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Mononukleóza.net
Kontakty