Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (186 komentářů)

MIREK, (07. 09. 2010 09:38) Reagovat
Dobrý den, může mononukleóza trvale poškodit játra? Děkuji za odpověď.
pjotruk, (20. 09. 2010 21:17) Reagovat
Mirek: Mononukleóza trvale játra poškodit může v případě, že nedodržuješ klidový režim a konzumuješ např. alkohol, či nějaké jiné játra zatěžující drogy - alespoň moje doktorka mi říkala, že bych se ho měl vyvarovat, jestli nechci mít játra, která mi budou v budoucnosti dělat problémy.
maru, (23. 09. 2010 20:39) Reagovat
dobrý den, ráda bych se zeptala - mononukleozu jsem prodělala na začátku tohoto roku, mohu to mít podruhé? ted mám nateklé mandle - brala jsem už dvoje antibiotika, ale nepomohly, z výtěrů z krku se nic nezjistilo, ale krev mi nikdo není schopen odebrat. a kašle se na mě... co radíte na ty nateklé mandle? už ani nemohu pořádně polykat... jak moc je pravděpodobné, kdybych byla nemocná s mononukleozou, že nakazím i partnera?
balonek, (04. 10. 2010 17:17) Reagovat
Je mi 37 let. Můj 6-ti letý syn má inf. mono. Chtěla jsem se zeptat zda mohu mono. dostat i já? Popřípadě jaké jsou preventivní opatření, abyhc mono. nedostala. Díky
Petr, (11. 10. 2010 17:07) Reagovat
Ahoj. Cca před třemi lety jsem prodělal inf. mononukleozu, při které mi museli vzít krční mandle (nosní nemám od ranného dětství). Od těchto dob mám časté zdravotní potíže, jako je škrábání nebo bolest v krku a také chronická rýma. Zatím mi s tímto nebyl schopen žádný lékař pomoci. Víc mě ale trápí, že jsem nejspíš přenašeč této nemoci, neboť mé poslední 3 partnerky a jeden kamarád, se kterým jsem například pil z jedné lahve nebo kouřil jednu cigaretu dostali mononuklezu a jako náhoda mi to příjde dost nepravděpodobné. Je to možné a dá se s tím případně něco dělat? Děkuji.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Mononukleóza.net
Kontakty